Preskočiť navigáciu

Varovanie pred nekalými praktikami zneužívajúce značku Dyson

Tu nájdete popis tých najčastejších nekalých praktík, ktoré podvodníci používajú na oklamanie zákazníka a na zneužitie dobrého mena produktov Dyson.

Identifikácia falšovaných technológií a falošných webových stránok spoločnosti Dyson
Oznámenie o fiktívnej výhre produktu Dyson za nulové, alebo takmer nulové ceny

Podvodníci označujú užívateľov sociálnych sietí v príspevku, kde im oznamujú výhru vo fiktívnej súťaži. Výhrou sú produkty Dyson za nulové či takmer nulové ceny, pričom na obdržanie týchto výhier je potrebné navštíviť podvodné webové stránky, ktoré nabádajú k vyplneniu osobných údajov.

Vedenie a podpora

Podvodní obchodníci vykrádajú technológiu, ktorá bola vyvíjaná a prísne testovaná celé roky. Sme si vedomí skutočnosti, že existujú falšované verzie niekoľkých našich spotrebičov. Falšované verzie nie sú testované v súlade s vysokými bezpečnostnými štandardmi spoločnosti Dyson, takže ich používanie nemusí byť bezpečné. Existujú aj falošné webové stránky, ktoré sa vydávajú za oficiálne stránky spoločnosti Dyson. Spoločnosť Dyson má nulovú toleranciu k falzifikátom a každému, kto spoločnosť Dyson napodobňuje, ale identifikovať a postihnúť také osoby a konanie môže nejaký čas trvať, buďte teda prosím ostražití.

Dostal som spotrebič Dyson a mám podozrenie, že je to falošný. Ako mám postupovať?

Najlepším spôsobom, ako sa uistiť, že kupujete originálny spotrebič Dyson, je skontrolovať, či ste ho zakúpili na oficiálnej webovej stránke Dyson, v jednom z našich oficiálnych predajní Dyson alebo u autorizovaného predajcu. Ak si nie ste istí, či spotrebič, ktorý ste dostali, je originálnou technológiou Dyson, obráťte sa na tím starostlivosti o zákazníkov spoločnosti Dyson a požiadajte o radu.

Videl/a som webovú stránku alebo reklamu ponúkajúcu zľavnené spotrebiče Dyson. Je pravá?

Sme si vedomí počtu falošných webových stránok, ktoré sa vydávajú za oficiálne stránky spoločnosti Dyson a často ponúkajú technológie Dyson za znížené ceny. Tieto webové stránky môžu dodávať falšované alebo iné spotrebiče, alebo nedodávať vôbec nič. Pred zakúpením nemôžeme technológiu Dyson ani webové stránky overiť. Aby ste sa vyhli sklamaniu, nakupujte priamo prostredníctvom Dyson.com. Tieto oficiálne webové stránky spoločnosti Dyson Vás následne presmeruje na oficiálne webové stránky podľa regiónu. V Českej republike Vás napríklad presmeruje na Dyson.cz. Rovnako ako v prípade každého online nákupu je dôležité postupovať opatrne a nakupovať tovar iba z dôveryhodných a zabezpečených webových stránok. Dobrým začiatkom je skontrolovať, že URL webovej stránky je Dyson.com alebo jeho miestna obdoba. Pre ďalšiu podporu alebo rady prosím kontaktujte tím starostlivosti o zákazníkov spoločnosti Dyson. Falošné webové stránky sú obvykle propagované na sociálnych médiách ako je Instagram alebo Facebook. Tieto falošné reklamy a sponzorované príspevky obvykle používajú oficiálne obrázky alebo videá spoločnosti Dyson, aby zákazníkov presvedčili o ich autenticite, a môžu ponúkať výrazné zľavy. Často tiež obsahujú odkaz priamo na falošnú webovú stránku. Oficiálne reklamy spoločnosti Dyson na sociálnych médiách Vás presmerujú na Dyson.com, kde si môžete technológie spoločnosti Dyson zakúpiť na oficiálnej webovej stránke.

Aké kroky podniká spoločnosť Dyson proti falšovaným technológiám a webovým stránkam?

Ako globálna technologická spoločnosť sa spoločnosť Dyson zaviazala vyvíjať vysoko výkonné, kvalitné a spoľahlivé spotrebiče a poskytovať zákazníkom jednoduchý a bezpečný zážitok pri online nakupovaní. Spoločnosť Dyson disponuje programami, ktoré identifikujú a odstraňujú falošné webové stránky a reklamy propagujúce falšované spotrebiče, a podniká rázne kroky proti každému, o kom zistí, že predáva falšované spotrebiče.