Preskočiť navigáciu

O spoločnosti Dyson

Spoločnosť Dyson sa zrodila v garáži neďaleko anglického mesta Bath a od svojho založenia v roku 1993 neustále rastie. Od uvedenia prvého bezvreckového vysávača DC01 v roku 1993 spoločnosť Dyson navrhuje technológie na riešenie problémov v oblasti starostlivosti o vlasy, čistenia vzduchu, robotiky, osvetlenia a sušenia rúk. Spoločnosť Dyson s dvoma technologickými areálmi s rozlohou 800 hektárov v Malmesbury a Hullvingtone v Spojenom kráľovstve a s globálnou centrálou v Singapure zamestnáva priamo na celom svete viac ako 14 000 ľudí vrátane 6 000 inžinierov a vedcov. Spája svoje produkty s technologickými nadšencami na 83 medzinárodných trhoch.

Spoločnosť Dyson má ambiciózne plány na vývoj nových technológií s globálnymi tímami zameranými na polovodičové batériové články, vysokorýchlostné elektromotory, systémy videnia, technológie strojového učenia a umelú inteligenciu. Vlastný robotický tím spoločnosti Dyson je jedným z najväčších v Spojenom kráľovstve. Laboratórium Dyson Robotics Lab na Imperial College v Londýne okrem rozvoja vlastnej činnosti pokračuje aj vo svojom dlhodobom výskumnom programe.

Dyson Institute of Engineering and Technology ponúka nový model vzdelávania, ktorý spája akademickú náročnosť tradičnej univerzity s reálnymi praktickými skúsenosťami v globálnej technologickej spoločnosti. Nadácia Jamesa Dysona, založená v roku 2002, pôsobí na medzinárodnej úrovni ako charitatívna organizácia, ktorá dáva možnosť začínajúcim inžinierom, podporuje technické vzdelávanie a investuje do lekárskeho výskumu. James Dyson Awards, každoročná medzinárodná súťaž pre študentov dizajnu a inžinierstva, podporila od roku 2005 približne 250 vynálezov.