Hygienické sušenie rúk | Dyson
Produktový rad Dyson Airblade

Jedinečne navrhnutá, hygienická technológia sušenia rúk

V roku 2006 sme uviedli na trh Dyson Airblade™, bezdotykový sušič rúk ovládaný senzorom s HEPA filtráciou, ktorý umožňuje čistenie vzduchu používaného na osušenie rúk.

Poháňané digitálnym motorom Dyson, sú sušiče rúk Dyson Airblade™ najrýchlejší, ako hygienicky osušiť ruky vzduchom filtrovaným pomocou HEPA.
Sušiče rúk Dyson Airblade™ sú testované na aerosolizaci

Hygienické a nezávisle preukázané ako bezpečné1 
Bezdotykové. HEPA filtrované. Žiadny papierový odpad.

Je dokázané, že neaerosolizují viac ako papierové ručníky.2 Bez odpadu.
Schéma sušičov rúk Dyson Airblade™ v testovacom laboratóriu Airmid.

Ako fungovali nezávislé testy

Naším cieľom bolo zistiť, koľko aerosólov bolo generované sušičom rúk Dyson Airblade™ v porovnaní so sušením papierovými uteráky alebo umývaním, ale nie sušením.
Nezávislé testovanie vykonala spoločnosť Airmid Healthgroup v kontrolovanom prostredí pomocou umývadlá, papierových uterákov a sušičov rúk Dyson Airblade W+D, dB, V a 9 kJ. Každý experiment bol vykonávaný trikrát, pričom v samostatných experimentoch boli použité papierové uteráky a sušiče rúk.
Výsledky preukázali, že každý sušič rúk Dyson Airblade™ nemal významný vplyv na okolitý vzduch. To podporuje predchádzajúce štúdie, že sú rovnako hygienické ako papierové uteráky.
V Odber vzoriek celkového počtu životaschopných (baktérií) P Vzorkovače častíc / aerosólov

Čo ukázali nezávislé testy

Je dokázané, že neaerosolizují viac ako papierové ručníky.2 Bez odpadu.
Je dokázané, že nemá žiadny významný vplyv na okolitý vzduch.2 
Obrázok predstavujúce vlasy a ďalšie menšie častice

Čo je aerosolizácia?

Aerosolizácia je akcia vytvárajúci aerosóly. Aerosóly sú malé kvapalné alebo pevné častice alebo ich zmesi suspendované v plyne (napr. vzduchu).

Ich zloženie sa môže líšiť v závislosti na tom, ako sú formované, a môže zahŕňať baktérie alebo vírusy. Veľkosť aerosólov sa môže líšiť, napríklad môžu byť malé až 0,3 mikrónu.

Zatiaľ čo väčšie a ťažšie častice majú tendenciu klesať na podlahu, je pravdepodobné, že tieto menšie častice budú suspendovať vo vzduchu - alebo "aerosolizovány". Aerosóly sú všade okolo nás.
HEPA filter Dyson Airblade 9 kJ so zachytenými časticami

HEPA filtre zachytávajú častice male len 0,1 mikrónu

Všetky sušiče rúk Dyson Airblade™ používajú na sušenie rúk vzduch vyčistený pomocou HEPA filtru.

Testované a preukázané, že zachytáva 99,95% častíc o veľkosti len 0,1 mikronu.3 Filter môže tiež zachytiť baktérie a vírusy.

Sušenie rúk vzduchom vyčisteným pomocou HEPA, nie špinavým vzduchom.
Senzorová technológia sušičov rúk Wash + dry, 9 kJ a V.

Bezdotyková technológia

Sušiče rúk Dyson Airblade™ využívajú technológiu senzorov. Navrhnuté pre bezdotykové a hygienické užívateľské prostredie.

Tieto senzory sú naprogramované na detekciu a k automatickému osušeniu rúk. Tak je užívateľom umožnené udržiavať vzdialenosť medzi rukami a strojom.
Dyson Airblade Wash+Dry je vybavený infračervenými LED senzormi, ktoré automaticky detekujú ruky pri umývaní i sušení. Prepínanie medzi režimami umývanie a sušenie.
Dyson Airblade 9kJ je vybavený infračervenými "time-of-flight" senzory, ktoré spúšťa vzduch očistený HEPA filtrom, a sú navrhnuté pre optimálny užívateľský zážitok.
Dyson Airblade V je vybavený kapacitnými senzormi, ktoré automaticky zapínajú a vypínajú vzduch očistený HEPA pri vstupe rúk do snímacej zóny.

Nezávislé testovanie preukázalo hygienickosť

NSF International

Výrobcovia, regulačné orgány a spotrebitelia sa obracajú na spoločnosť NSF International s cieľom vyvinúť štandardy a certifikačné programy v oblasti verejného zdravia, ktoré pomáhajú chrániť svetové potraviny, vodu, spotrebný tovar a životné prostredie.

Sušiče rúk Dyson Airblade V a Dyson Airblade dB sú certifikované NSF.

Nezávislé testovanie preukázalo hygienickosť

HACCP International

HACCP International je popredná organizácia pre bezpečnosť potravín, ktorá sa špecializuje na certifikáciu bezpečných potravinárskych služieb, produktov a zariadení používaných v potravinárskom priemysle.

Výrobky, ktoré sú certifikované HACCP International, boli nezávisle posúdené a sú bezpečné pre potraviny. Spľňajú vysoké štandardy svojich maloobchodných zákazníkov, hotelov, nemocníc a stravovacích zariadení.

Sušiče rúk Dyson Airblade dB a Dyson Airblade Wash + Dry sú certifikované pre použitie v prostrediach prípravy pokrmov v súlade s požiadavkami certifikačných systémov bezpečnosti potravín HACCP International.

Nezávislé testovanie preukázalo hygienickosť

University of Bradford

Štúdia University of Bradford, publikovaná v Journal of Applied Microbiology,4 zistila, že technológia Airblade™ je rovnako hygienická ako papierové uteráky.

Pri dodávke a likvidácii papierových uterákov však existujú praktické ťažkosti, ktoré môžu viesť k šíreniu baktérií.
Žena si suší ruky v Dyson Airblade Wash+Dry

Rýchla doba sušenia

Bolo dokázané, že dôkladné umývanie a sušenie rúk obmedzuje šírenie baktérií a vírusov.

Sušiče rúk Dyson Airblade™ majú dobu sušenia 10-14 sekund5 a pomáhajú redukovať baktérie na rukou.4 

Osvedčený v umyvárňach po celom svete

Od doby, kedy bol v roku 2006 uvedený originálny sušič rúk Dyson Airblade™, ho používajú milióny ľudí v umyvárňach po celom svete.

Hoci má každý prístroj záruku päť rokov, pri správnej údržbe sú konštruované tak, aby sušili ruky oveľa dlhšie. A na rozdiel od papierových uterákov sa sušič rúk Dyson Airblade™ nespotrebuje.
Umyte si ruky mydlom

57% respondentov uviedlo, že si od začiatku pandémie Covid-19 umývajú ruky mydlom a vodou najmenej 8-krát denne.

Prieskum globálnych postojov spoločnosti Dyson v umyvárni 20206
Umyváreň so sušičom rúk Dyson Airblade

56% respondentov by sa pri používaní sušiče rúk cítilo pohodlnejšie, keby vedelo, že ho dodáva Dyson.

Prieskum globálnych postojov spoločnosti Dyson v umyvárni 20206
Sušenie rúk sušičem rúk Dyson 9 kJ

53% respondentov, ktorí sa viac obávajú použitia verejnej umyvárne, uviedlo, že by sa cítili menej znepokojení, ak by boli inštalované bezdotykové sušiče rúk s filtrami na čistenie vzduchu.

Prieskum globálnych postojov spoločnosti Dyson v umyvárni 20206
Sušenie rúk u Dyson Airblade Wash+Dry

58% respondentov si ako jednu z funkcií vybralo bezdotykovou aktiváciu, ktorá im upokojila myseľ pri používaní osúšače rukou.

Prieskum globálnych postojov spoločnosti Dyson v umyvárni 20206
Sušič rúk Dyson Airblade V s HEPA filtrom

47% respondentov si ako jednu z funkcií vybralo "filtre, ktoré čistia vzduch používaný na osušenie rúk", ktoré je pri používaní sušiče rúk upokojí.

Prieskum globálnych postojov spoločnosti Dyson v umyvárni 20206

Objavte rad sušičov rúk Dyson Airblade™

Umyte a osušte sa pri umývadle

Vďaka technológii Airblade™ v kohútiku nie je potrebné, aby sa užívatelia presúvali do samostatných sušiče priestor, takže kvapká menej vody na podlahu.
Dizajn Curved Blade™

Dva 0,45 mm zakrivené vzduchové výstupy vytvárajú vzduchové prúdy s rýchlosťou 624 km/h, ktoré zotrú vodu z vašich rúk v oveľa kratšom čase.
Antibakteriálny povrch

Sušič rúk Dyson Airblade V v prevedení nikl má antibakteriálnú a protivírusovú prísadu, ktorá preukázateľne znižuje množenie baktérií a virů7 na kryte / povrchovom materiálu.

Často kladené otázky

Je pravda, že silný prúd vzduchu zo sušiče rúk Dyson Airblade™ vyfúkne viac častíc do sanitárnej miestnosti a riskuje väčšie šírenie baktérií?
K podpore odvážnych a nepresných tvrdení používa priemysel papierových uterákov rad štúdií. Všeobecne tieto štúdie neboli vykonávané za podmienok alebo scenárov, ktoré simulujú skutočný život alebo skutočnú situáciu, ktoré by človek rozumne zažil pri používaní sušiče rúk Dyson Airblade™. Vedci, ktorí vykonali tieto štúdie, mohli dosiahnuť takýto výsledok iba silným znečistením rúk v rukaviciach baktériami a vírusmi a ich sušením pomocou sušiče rúk Dyson Airblade™, bez toho aby si najprv umyli ruky. Naopak výskum z University of Bradford (Veľká Británia) a Hong Hong Polytechnic University ukázal, že sušiče rúk Dyson Airblade™ pri správnom použití skutočne znižujú baktérie na rukách. Nový nezávislý výskum spoločnosti Dyson v oblasti aerosolizácie ukazuje, že sušenie rúk pomocou sušiče rúk Dyson Airblade™ nevykonáva aerosolizaci viac než sušenie papierovými uteráky - a že sušiče rúk Dyson Airblade™ sú hygienické a bezpečné.8
Čo znamená HEPA?
HEPA je skratka pre High Efficiency Particulate Air. Aby bol filter originálnym filtrom HEPA, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy všetkých sušičov rúk Dyson Airblade™, musí filter vyhovieť testovacím normám EN1822-5 a IEST-RP-CC001.6. Pri každom filtru, ktorý neuvádza, že ide o filter HEPA, sa nemusí preukázať tak vysoká účinnosť.
Mám pri osušeniu rúk používať papierový uterák alebo sušič rúk? Čo je efektívnejšie?
Umývanie rúk je zásadným spôsobom, ako obmedziť šírenie baktérií a vírusov. Správne osušenie rúk je dôležitým krokom v tomto procese, pretože vlhké ruky môžu šíriť až 1 000-krát viac baktérií ako ruky suché.8  Sušiče rúk Dyson Airblade sa pri súšeniu rúk osvedčili rovnako hygienické ako papierové uteráky,9  ale bez poškodenia životného prostredia alebo vysokých nákladov na použitie. 
;