O spoločnosti Dyson
James Dyson

„Ako každého aj nás otravujú výrobky, ktoré nefungujú správne. Ako konštrukční technici sa s tým snažíme niečo urobiť. Všetkým nám ide o vynaliezanie a zlepšovanie.“

Návrh novej myšlienky

Nový nápad

V roku 1978 trápil Jamese Dysona klesajúci výkon jeho vysávača. Keď ho rozobral, zistil, že vrecko bolo upchaté prachom, čo spôsobilo pokles satia. Pred nejakou dobou však pre svoju továreň postavil cyklónový separátor, ktorý oddeľoval čiastočky farby zo vzduchu pomocou odstredivej sily. Mohol by však rovnaký princíp fungovať tiež u vysávača?

Dal sa do práce. O 5 rokov a 5 127 prototypov neskôr vynašiel celosvetovo prvý bezvreckový vysávač.

G-force

G-Force

Vysávač Jamese Dysona sa najprv predával v Japonsku, v domove výrobkov špičkových technológií. Pod názvom G-Force zaujal Japoncov svojím výkonom a rýchlo sa stal symbolom s predajnou cenou 2 000 dolárov za kus. V roku 1991 tiež v Japonsku získal ocenenie International Design Fair Price.

Vysávač DC01

Vysávač DC01

Vďaka poplatkom z predaja G-Force bol James Dyson schopný založiť svoju vlastnú spoločnosť Dyson Ldt. V roku 1993 otvoril svoje vlastné výskumné stredisko a továreň v Costwolds a začal pracovať na novom vysávači - na takom, ktorý by zachytil i tie najmenšie čiastočky prachu. Menoval sa DC01, ako "Dual Cyclone", a bol prvým vysávačom, ktorý mal po celú dobu 100% sací výkon.

Dyson dnes - mapa sveta

Dyson dnes

Dnes sú zariadenia Dyson vo viac než 65 zemiach sveta. Spoločnosť Dyson vyrástla z jedného muža a z jednej myšlienky na technologickú spoločnosť s viac než 1 000 inžiniermi po celom svete. Ale nezaspala na vavrínoch. Ich stredom je stále rastúci tím inžinierov a vedcov. Viac nápadov. Viac invencie.

Technici Dyson

Technici Dyson

Technici a vedci spoločnosti Dyson v Británii, Singapure a Malajzii sa venujú vynaliezaniu a zdokonaľovaniu prístrojov značky Dyson. Sú prijímaní zo širokého spektra odborov: dynamiky kvapalín, robotiky, akustiky, elektroniky a mikrobiológie, aby sme ich vymenovali aspoň niekoľko. Každý z nich je vo svojom odbore odborníkom. Vzájomnou spoluprácou zaisťujú, že prístroje Dyson vynikajú nad ostatnými a že sú konštruované tak, aby vydržali.

Detail stroja

Dyson vo svete

Od Malmesbury po Malajziu a od Chicaga po Singapur, Dyson má svoje tímy po celom svete. Každý hrá dôležitú úlohu v úspechu celej spoločnosti. V poslednej dobe spoločnosť Dyson investovala do továrne na výrobu svojich unikátnych motorov v Singapure. Ich výhradným účelom je presná výroba každého digitálneho motora Dyson - zásadná technológia, ktorá je srdcom najmodernejších prístrojov značky Dyson.

Centrála Dyson - Malmesbury

Výskum, konštrukcia a vývoj

Celý počiatočný výskum, konštrukcia a vývoj technológií Dyson sa uskutočňuje v sídle spoločnosti v Malmesbury v Anglicku. Tu James Dyson a jeho tím inžinierov každý deň usilovne pracujú a neustále nachádzajú spôsoby, ako by mohli určité veci lepšie fungovať.

Prototyp cyklónového vysávača Dyson

Vylepšiť. Zdokonaliť. Vylepšiť. Zdokonaliť.

Technici a vedci spoločnosti Dyson znova a znova vylepšujú svoje nápady. Dnes je vytváranie prototypov rýchlejšie a prepracovanejšie, ale stále je čo zdokonaľovať. Ale pokiaľ je čo, znamená to, že technici spoločnosti Dyson sa vo svojom úsilí o dosiahnutí dokonalosti zaoberajú vytváraním prototypov oveľa, oveľa viac.

Materiály Dyson

Veda o materiáloch

Prístroje Dyson sú konštrukčne celistvé. Sú silné a ľahké. Znalosti geometrie a priekopnícke materiály znamenajú, že technici spoločnosti Dyson dokážu z mála urobiť veľa. Menej materiálu, nižšia hmotnosť, menej odpadu.

Nadácia Jamese Dysona

Technické zaistenie budúcnosti - nadácia Jamese Dysona

Technici riešia problémy sveta. A my ich potrebujeme stále viac. Preto James Dyson tak nadšene podporuje mladých ľudí v tom, aby sa venovali vede, technológii a inžinierstvu. Nadácia Jamese Dysona je charitatívna organizácia, ktorá podporuje študentov a učiteľov prostredníctvom štipendií, vzdelávacích programov a učebných materiálov.

Ocenenie Jamese Dysona - titánová ruka

Ocenenie James Dyson Award

James Dyson Award je medzinárodným ocenením za dizajn. Existuje za účelom inšpirovania ďalšej generácie konštruktérov. Je oslavou ich práce a ich ohodnotením na celosvetovej úrovni.

Predávanie cien organizuje nadácia Jamese Dysona ako súčasť svojho poslania inšpirovať mladých ľudí v oblasti dizajnu, pomocou ktorého chce naplniť ich potenciál a stať sa technikmi.

;